Απόδραση από το Γκρατς

00:40 16/9/2011 - Πηγή: AEK365
12ος ΟΜΙΛΟΣ ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ- ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ: 1-2 ΓΗΠΕΔΟ: Γκρατς Λιμπενάου Μεγάλο διπλό πέτυχε η Λοκομοτίβ μέσα στην έδρα της Στουρμ Γκρατς με 2-1, παρότι βρέθηκε να χάνει. Οι Ρώσοι πλέον βρίσκονται στην 1η θέση της βαθμολογίας μαζί με την Άντερλεχτ και έχουν κάνει σημαντικό βήμα για την πρόκριση. Η Λοκομοτίβ μπήκε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά η Στουρμ Γκρατς ήταν εκείνη που ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 14ο λεπτό. Ο Βολφ έδωσε μέσα στην περιοχή για τον Σάμπιτς,
ο οποίος τελείωσε ιδανικά τη φάση και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Κι εκεί που όλα έδειχναν πως θα πάμε με αυτό το σκορ στην ανάπαυλα, η Στουρμ Γκρατς έπαθε μπλακάουτ και η Λοκομοτίβ έφερε τα πάνω κάτω. Ο Ομπίνα αρχικά, στο 28ο λεπτό έφερε με κοντινή προβολή το ματς στα ίσια και πριν καλά καλά προλάβει να συνέλθει η Αυστριακή ομάδα, ο Σίτσεφ έκανε το 1-2 στο επόμενο λεπτό. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα ήταν πολύ κακός με τη Στουρμ να έχει παγιδευτεί στο κέντρο και τη Λοκομοτίβ να προσπαθεί να προστατεύσει τα κεκτημένα της. Πολλά τα σκληρά μαρκαρίσματα και τα λάθη με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει ως είχε. Η Στουρμ στο τέλος είχε κάποιες φάσεις για γκολ, αλλά έπεσε πάνω σε ένα πολύ καλό Γκουιέρμε. ΣΤΟΥΡΜ: Κάβλινα, Ποχάντζερ, Φελντχόφερ (46' Πέρτσερ), Μπουργκστάλερ, Στάνφεστ, Βέμπερ, Χελζλ (21' Κάιντζ), Μουράτοβιτς (66' Χάας), Βολφ, Σάμπιτς ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ:. Γκουιέρμε, Μπουρλάκ, Ντούριτσα, Σίσκιν, Γιανμπάεφ, Γκλουσάκοφ, Ίμπρισιτς (46' Θαπατέρ), Οζντόεφ, Σίτσεφ (76' Καϊσέδο), Ομπίνα (69' Ιγνάτιεφ) .