LIGUE 1'- 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρί Σεν Ζερμέν-Λιόν: 4-0
Γήπεδο: Παρκ ντε Πρενς

Πρώτη παρέμεινε η Παρί Σεν Ζερμέν που επικράτησε άνετα με 4-0 της Λιόν.

Η Παρί πίεσε από το πρώτο λεπτό και άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Καβάνι μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 2-0 με πέναλτι στο 41ο λεπτό, ενώ ο Σίλβα στο 61' έγραψε τα 3-0. Το τελικό 4-0 έκανε ο Ίμπρα με νέο πέναλτι στο 83'.

Παρί: Σιρίγκου, Άλεξ, Σίλβα, Μάξγουελ, Φαν ντερ Βιλ, Παστόρε,

Βεράτι (79' Ραμπιό), Λούκας, Μοτα (46' Ματουϊντί), Καβάνι, Ιμπραΐμοβιτς.

Λιόν: Βερκούτρ, Μπίσεβατς, Μπεντιμό, Κονέ, Λόπες, Ουμτιτί, Γκρενιέ (72' Ντάνιτς), Γκουρκούφ (71' Φερί), Φοφανά, Γκοναλόν, Λακαζέτ (79' Πλεά)

Μπαστιά-Εβιάν: 2-0
(Κράσιτς 49', Καζρί 90+5')

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Μπαστιά επί της Εβιάν και συνέχισε να ανεβαίνει στη βαθμολογία.

Η Μπαστιά άνοιξε το σκορ με τν Κράσιτς στο 49ο λεπτό, ενώ στο 90+5' ο Καζρί έκανε το 2-0.

Μπορντό- Αζαξιό: 4-0
(Ζουσιέ 8', 68', Σέρτιτς 50', Μορίς Μπελάι 55')

Εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Μπορντό επί της Αζαξιό.

Το σκορ άνοιξε ο Ζουσιέ μόλις στ 8ο λεπτό, ενώ στο 50' ο Σέρτιτς έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά μετά ο Μορίς Μπελάι έγραψε το 3-0 και στο 68' ο Ζουσιέ διαμόρφωσε το 4-0.