LA LIGA-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΕΤΑΦΕ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ: 0-3
Γήπεδο: Αλφόνσο Πέρες

Εύκολη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η Βαλένθια, μέσα στην έδρα της Χετάφε.

Η Βαλένθια μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό, ο Σαμίρ έχασε στο κέντρο, η μπάλα έφτασε στον Αλκαθέρ κι εκείνος άνοιξε το σκορ για τις «νυχτερίδες». Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν κι άλλο και στο 20ο λεπτό ο Αντρέ Γκόμες έκανε το 2-0. Στο 22' ο Άλβες είπε όχι σε σουτ του Λαφίτα, ενώ στο 30' ο Γκαγιά αστόχησε από καλή θέση.

Η Βαλένθια πίεσε και στην επανάληψη και στο 73ο λεπτό ο Ροδρίγο με πέναλτι έκανε το 3-0 κι ένα λεπτό μετά αποβλήθηκε...

ΧΕΤΑΦΕ: Γκουαΐτα, Νάλδο, Αλέξις, Εσκουδέρο, Βαλέρα (7' Αρόγιο), Ροντρίγκες, Σαμίρ (57' Ντιαβαρά), Κάστρο, Σαράμπια (60' Λόπεθ), Χινεστρόθα, Λαφίτα

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Άλβες, Βέθο, Μπαραγάν, Οταμέντι, Γκαγιά, Γκόμες, Φουέγο, Παρέχο (80' Φιλίπε), Αλκαθέρ (65' Φεγκουλί), Ροδρίγο, Πιάτι (85' Ορμπάν).