19:01 18/12/2011 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 17η αγωνιστική

ΓΡΑΝΑΔΑ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Λος Κάρμενες

Μεγάλη νίκη για τη Γρανάδα που επικράτησε με 2-1 της Λεβάντε. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 33ο λεπτό σε χέρι του Μπαρκέρο. Ο Σικέιρα το εκτέλεσε α λα Πανένκα και άνοιξε το σκορ. Λίγο πριν λήξει το ημίχρονο η Γρανάδα «χτύπησε» και πάλι και αυτή τη φορά με τον Άμπελ Γκόμεθ. Η Λεβάντε μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο

60' μείωσε με τον Κονέ. Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ψάχνοντας την ισοφάριση. Στο 91' είχαν δοκάρι με τον Μπαγεστέρος και δεν μπόρεσαν να γλιτώσουν την ήττα.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Ινίγκο Λόπεθ, Ντιακατέ, Σικέιρα, Φραν Ρίκο, Μικέλ Ρίκο, Άμπελ Γκόμεθ (71'Κάρλος Μάρτινς), Ούτσε (57'Ντάνι Μπενίτεθ), Χάρα (81'Χάιμε Ρομέρο), Ιγκάλο.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μουνούα, Χάβι Βέντα, Μπαγεστέρος, Νάνο, Χουανφράν, Τσάβι Τόρες (58'Ρουμπέν Σουάρεθ), Φαρινός, Βάλντο, Χουάνλου, Μπαρκέρο (71'Ιμπόρα), Κονέ.