CHAMPIONS LEAGUE LIVE!

21:59 18/2/2014 - Πηγή: AEK365

Καλό σας βράδυ από εμάς και ραντεβού αύριο

90+3' ΤΕΛΟΣ και στο Etihad με ρτην Μπαρτσελόνα να αποδρά με νίκη 2-0 επί της Σίτι και να αποκτά ρεράστιο πλεονέκτημα

90+3' ΛΗΞΗ στη ΓΕΡΜΑΝΙΑ με την ΠΑΡΙ να νικά με 3-0 τη ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ

90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: 0-2 με τον Άλβες. Οι Νεϊμάρ και

Άλβες έκρυψαν την μπάλα από δεξιά και ο δεξιός μπακ με πλασέ από πλάγια θέση έκανε το 2-0.

88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: 0-4 με τον Καμπάιγ. Οι Μάξγουελ και Λούκας συνδυάστηκαν όμρφα, ο τελευταίος έστρωσε στον Καμπάιγ που με σουτ έκανε το 4-0.

85' ΛΕΒΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Ο Ζλάταν δίνει όμορφη ασίστ στον Παστόρε, αυτός προλαβαίνει τη μπάλα, αλλά το σουτ του διώχνει με τα πόδια ο Λένο

81' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: H Μπαρτσελόνα σκοράρει, αλλά ακυρώνεται το τέρμα ως οφ. Κανονικό ήταν το γκολ...

76' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Ο Σιρίγκου είπε όχι σε κεφαλιά του Ράιναρτζ

76' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Βαλντές πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Σίλβα μέσα από την περιοχή

69' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Κλισί βρέθηκε από τα αριστερά στην περιοχή της Μπάρτσα, αλλά έκανε λάθος επιλογή κι έχασε την ευκαιρία να φανεί απειλητικός

68' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Μεγάλη ευκαιρία για τους Καταλανούς με τον Άλβες να μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, να κάνει και το διαγώνιο σουτ και την μπάλα να περνά μόλις άουτ.

67' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Ο Ματουιντί σκοράρει, αλλά ο Λαβέτσι που βρίσκεται κοντά στην πορεία της μπάλας (αν και δεν βρίσκει η μπάλα πάνω του) υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

62' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Σουτ του Νάβας θα κοντράρει η μπάλα πάνω στον Πικέ

59' ΚΟΚΚΙΝΗ: ΛΕΒΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Και με δέκα η Λεβερκούζεν λόγω αποβολής του Σπάχιτς

55' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Οι Γερμανοί έχουν μει πιο δυνατά αλλά μάλλον είναι αργά...

54' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ: ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: 0-1 με πέναλτι του Μέσι

53' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: ΠΕΝΑΛΤΙ και ΚΟΚΚΙΝΗ στον Ντεμικέλις για ανατρπή του Μέσι που του έφυγε στην πλάτη μετά από κάθετη μπαλιά. Ωστόσο δεν είναι ξεκάθαρο αν η ανατροπή έγινε μέσα ή στη γραμμή της περοχής

46' Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο και στα δύο παιχνίδια

45' ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ με την ΠΑρί ν ακάνει πλάκα στη Λεβερκούζεν με 3-0

45' ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ στο Etihad...ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: 0-0 με τους Άγγλους να είναι καλύτεροι

42' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: 0-3 με τον Ίμπρα ξανά. Ο Ματουϊντί έδωσε για τον Ιμπραΐμοβιτς που με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0

38' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: 0-2 με πέναλτι του Ίμπρα...

36' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Πέρασε πολύ άουτ η κεφαλιά του Νεγρέδο μετά από σέντρα του Κλισί

32' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Τσάβι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Χαρτ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

31' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Μέσι άλλαξε όμορφα με τον Σεσκ στα όρια της περιοχής, αλλά σούταρε ψηλά άουτ

30' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Ινιέστα μπήκε στην περιοχή και είχε οπλίσει αλλά ο Τουρέ με τρομερό κόψιμο έσωσε την ομάδα του

29' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Ο Χίλμπερτ έβγαλε όμορφη σέντρα αλλά ο Κίσλινγκ δεν βρήκε για λίγο την μπάλα

28' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Έχει πέσει ο ρυθμός στο BayArena μς τους Γάλλους να ελέγχουν το ματς

27' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Νεγρέδο έκανε με τη μία το σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή αλλά ο Βαλντές μπλόκαρε εύκολα

25' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Άγγλους. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίλβα από αριστερά, ο Βαλντές έκανε λάθος έξοδο, ο Ντεμικέλις έπιασε την κεφαλιά και στη συνέχεια οι παίκτες της Μπάρτσα έκοψαν στη γραμμή και ο κίπερ των Καταλανών γύρισε και μάζεψε προ του Κομπανί

22' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Έχει ανέβει η Σίτι και αναγκάζει την Μπάρτσα σε λάθη...

19' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι..Ο Τουρέ έβγαλε κάθετα για τον Νεγρέδο, ο οποίος πιέστηκε και βγήκε πλάγια δεξιά, απέφυγε και τον Βαλντές, αλλά το γύριδμα του πέρασε παράλληλα στο τέρμα

17' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΑ: Ο Τουρέ έκανε τρομερή ενεργεια και άνοιξε δεξια στον Νάβας, που δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση

11' ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Σέντρα από δεξιά, ο Λένο κάνει λάθος εκτίμηση, το σουτ του Ίμπρα κοντράρει στο σώμα του Κάστρο και ο Λούκας ξαναγυρίζει στην μικρή περιοχή για ν' απομακρύνει η άμυνα της Λεβερκούζεν

10' ΣΙΤΙ-ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Η Μπάρτσα έχει την πωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν έχει κάνει μεγάλη φάση ως τώρα

9' ΛΕΒΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: Μετά από σέντρα του Γουαρδάδο, ο Σαμ σούταρε ψηλά άουτ από καλή θέση

3' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΠΑΡΙ: 0-1 με τον Ματουϊντί από νωρίς. Ο Βεράτι έβγαλε όμορφη μπαλιά για τον Γάλο κι εκείνος με πλασέ νίκησε τον Λένο

1' Σέντρα και στα δύο παιχνίδια...

ΣΙΤΙ: Χαρτ, Κομπανί, Σαμπαλέτα, Κολάροφ, Κλισί, Ντεμικέλις, Τουρέ, Νάβας, Σίλβα, Φερναντίνιο, Νεγρέδο.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βαλντές, Πικέ, Μασεράνο, Άλμπα, Άλβες, Μπούσκετς, Τσάβι, Ινιέστα, Φάμπρεγας, Αλέξις, Μέσι

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Σπάχιτς, Γουαρδάδο, Τοπράκ, Χίλμπερτ, Ρόλφες, Μπέντερ, Σαμ, Κάστο, Σον, Κίσλινγκ.

ΠΑΡΙ: Σιρίγκου, Άλεξ, Σίλβα, Μάξγουελ, Φαν ντερΒιλ, Μότα, Ματουϊντί, Βεράτι, Λούκας, Λαβέτσι, Ιμπραΐμοβιτς.