Θρίαμβος της Γιουνάιτεντ απέναντι στην Τότεναμ

20:23 4/3/2012 - Πηγή: OnSports

Δύο βαθμούς μακριά από την κορυφή βρίσκεται και πάλι η Γιουνάιτεντ, μετά την εντυπωσιακή της εμφάνιση και νίκη με 3-1 απέναντι στην Τότεναμ.

Την πάρα πολύ καλή παράδοση που διατηρεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» διατήρησε η ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον, η οποία κάνοντας εμφάνιση πρωταθλήτριας, πέρασε νικηφόρα με 3-1, παίρνοντας την όγδοή της νίκη στο συγκεκριμένο

γήπεδο τα τελευταία 11 χρόνια.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν το προβάδισμα σε ένα πολύ σημαντικό σημείο της αναμέτρησης, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ρούνεϊ με κοντινή κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Στην επανάληψη, οι Λονδρέζοι, πίεσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και στο 60’ ο Γιάνγκ με ωραίο γυριστό σουτ έκανε το 2-0.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68’ ο Γιάνγκ με εντυπωσιακό μακρινό σουτ έκανε το 3-0 «καθαρίζοντας» τη νίκη για την ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Χάρι Ρέντναπ, ήταν να μειώσει σε 3-1, με ωραίο σουτ του Ντεφό στο 87’.

Το Onsports , σας μεταφέρε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης, Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.