Στα πέναλτι το ντέρμπι της Φλόριντα

Οι Τάμπα Μπέι Λάιτνινγκ κέρδισαν τους Φλόριντα Πάνθερς στα πέναλτι έπειτα από ισόπαλο 3-3 στην κανονική διάρκεια του ματς.

Στην πρώτη περίοδο, οι «πάνθηρες» προηγήθηκαν με 3-0, αλλά δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα. Συγκεκριμένα, οι Brian Campbell, Tomas Kopecky και Mike Santorelli έδωσαν προβάδισμα… νίκης στους γηπεδούχους στο πρώτο εικοσάλεπτο.

Στο τέλος του δευτέρου εικοσαλέπτου, οι Ryan Malone και Steven Stamkos μείωσαν σε 3-2, ενώ ο Teddy Purcell διαμόρφωσε

το 3-3 στα μέσα του τρίτου. Το σκορ δεν άλλαξε, ούτε στα τελευταία λεπτά, ούτε στην παράταση, όποτε ακολούθησαν τα πέναλτι.

Σε αυτά, οι «κεραυνοί» ολοκλήρωσαν την ανατροπή με την εύστοχη εκτέλεση του Dominic Moore στον τέταρτο γύρο και βρέθηκαν στους 16 βαθμούς. Από την πλευρά τους, οι Πάνθερς περιορίστηκαν στον «βαθμό της παρηγοριάς» και στους 15 συνολικά.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.