Πυργετός-Αμπελωνιακός 0-2

Την προηγούμενη αγωνιστική ο Αμπελωνιακός δυσκόλεψε την Ελασσόνα, αλλά το Σάββατο υποχρέωσε σε ήττα τον Πυργετό εκτός έδρας, επικρατώντας 2-0.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Τάκη Παραφέστα ανέβασαν στροφές και στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να σημειώσουν δύο γκολ, παίρνοντας σπουδαία νίκη.

Στο 83’ ο Παλάσκας έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Κακαβίτσης με προβολή από κοντά έκανε το 0-1. Τέσσερα λεπτά

αργότερα, ο Αλεξανδρής «σφράγισε» τη νίκη του Αμπελωνιακού, καθώς με ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 0-2.

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: Μπαταβάνης, Γκαμπέτας, Φιλιππούπολης (78’ Γιαννακόπουλος), Κολοβός, Μαντζαφούλης, Καρλιάμπας (61’ Ζαφειρίου), Γρηγορίου, Μάγγος, Τσατσαλίδης, Ελευθεριάδης (80’ Τσαλέμης), Νάστας

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ: Κατσίβελος, Ρόκα, Τζιαρτζάνης, Δαλακώνης, Γκόλτσιος, Μπίκος, Παλάσκας, Φλέγγας, Κακαβίτσης (86’ Κούρος), Χατζηλιόντας (69’ Αλεξανδρής), Φτίκας (68’ Κυριάκος).