Πεντάρα για την Γιουνάιτεντ

Για ακόμα μία φορά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν εντυπωσιακή, παίρνοντας τη νίκη με 5-0 στο «Ρίμποκ» απέναντι στην Μπόλτον.Σε ρεσιτάλ επιθετικού ποδοσφαίρου εξελίσσονται οι αναμετρήσεις της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μέχρι στιγμής. Μετά από τα οκτώ τέρματα απέναντι στην Άρσεναλ δεν έδειξε διάθεση να… χαλαρώσει και φιλοδώρησε με άλλα πέντε την άτυχη Μπόλτον.Έτσι το ταμπλό στο τέλος έδειξε 5-0 υπέρ των «κόκκινων διαβόλων» με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Ρούνεϊ και Ερνάντεζ που πέτυχαν τα γκολ της ομάδας τους.Ο
Μεξικανός επιθετικός μόλις στο 5’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με τον Ρούνεϊ να πετυχαίνει ακόμα δύο (20’, 25’), κάνοντας το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.Στην επανάληψη δεν άλλαξαν πολλά, καθώς οι δύο παίκτες πέτυχαν από ένα ακόμα γκολ (58’ Ερνάντεζ, 68’ Ρούνεϊ) φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0.Έτσι η ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον παρέμεινε στην κορυφή του πρωταθλήματος με το απόλυτο στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια.ΜΠΟΛΤΟΝ: Γιασκελάινεν, Ρόμπινσον, Κέιχιλ, Νάιτ, Μπογιάτα, Ιγκλς (61’ Πράτλεϊ), Πετρόφ, Ντέιβις, Ρίο Κόκερ, Ντέιβις (65’ Νγκογκ), Κλάσνιτς (75’ Τουντσάι)ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Εβρά, Τζόουνς, Φέρντιναντ, Έβανς (61’ Σμόλινγκ), Άντερσον, Νάνι, Γιάνγκ (61’ Γκιγκς), Κλέβερλι (24’ Κάρικ), Ρούνεϊ, Ερνάντεζ