Παναργειακός – Κόρινθος 1-1

Η Κόρινθος αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναργειακό σήμερα (29/04), με τον βαθμό αυτό να είναι αρκετός για να κερδίσει και μαθηματικά τον τίτλο στον 7ο όμιλο της Δ’ Εθνικής!

Μετά από ένα «άνευρο» πρώτο ημίχρονο όπου αμφότερες οι ομάδες δεν είχαν να επιδείξουν κάποια αξιόλογη φάση, οι Αργίτες πήραν… κεφάλι στο σκορ μετά από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολλιάκου στο 61’, με τον Φίλη να ανατρέπει προηγουμένως τον Μπάρλα.

Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ καθώς η «Μπάρτσα» ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Σαγανά να σημειώνει το… χρυσό όπως αποδείχτηκε γκολ

για την ομάδα του Γιάννη Καντά!

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κόλλιας, Κουτσοδήμος, Σοφός, Δρούλιας, Τσίλης, Λιάρος, Μπάρλας (73' Δρυμούρας), Γκίκας (79' Νότης), Κάπλατζης (83' Πρίφτης), Κολλιάκος, Τζιώρας.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Δημαράκης, Μπιτσάκος, Φίλης (68' Σεϊτάι), Παπαευθυμίου, Μπαλτζής, Σπυρόπουλος, Σιώκος, Λουμπαρδέας, Χατζόπουλος (60' Ζάρκος), Νιάρος (67' Λαμπρογεώργος), Σαγανάς.