Ο Όλυμπος το Super Cup

Η συνήθεια δύσκολα… κόβεται και ο Όλυμπος Κέρκυρας πρόσθεσε άλλη μια κούπα στη συλλογή του, κατακτώντας το Super Cup Κέρκυρας.Η ομάδα του Γιάννη Γκαμπέτα έφτασε στο χείλος της καταστροφής και δήλωσε συμμετοχή στη Δ’ Εθνική την τελευταία στιγμή, νίκησε 2-1 την φιλόδοξη Κασσιώπη, δείχνοντας πως μετράει το… βάρος της φανέλας. Μάλιστα, ο Όλυμπος είχε νικήσει την Κασσιώπη και τον περασμένο Μάρτιο με 3-2, κατακτώντας το Κύπελλο Κέρκυρας, και πάλι με γκολ
στις καθυστερήσεις.Ο Όλυμπος στο ματς του Σαββάτου (10/9) άνοιξε το σκορ στο 52’ με τον Νίκου, όμως στο 66’ η Κασσιώπη ισοφάρισε με κεφαλιά του Βρακκά. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα οδηγηθεί σε παράταση, ο Τσεβανέδης πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τάσος Κάκος.ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Λιάσκος, Γκολόσης, Κλίντης, Γ. Βασιλάκης, Τ. Παππάς, Κουλούρης (46’ Γραμμένος), Νίκου, Βλάσσης, Δ. Παππάς, Ιωνάς (70’ Τσεβανέδης), Χόντζας (46’ Βλάχος)ΚΑΣΣΙΩΠΗ: Αβραμιώτης, Μ. Κονισπολιάτης (53’ Ν. Κονισπολιάτης), Σκολαρίκης (53’ Βρακκάς), Πετρόγιαννης, Σφακιανάκης (53’ Ανδριώτης), Βιτουλαδίτης, Πάγκαλης, Μεσημέρης, Πελάης, Στρατηγός, Τσούκλης