Νίκη με ανατροπή για την νέων Καρδίτσας

Την νίκη στις καθυστερήσεις πήραν οι Νέοι της ΕΠΣ Καρδίτσας επί των Νέων της ΕΠΣ Λάρισας στο γήπεδο του Προδρόμου με 3-2

Η ομάδα των Νέων του Καραγεωργόπουλου Βησσάρη βράθηκε πίσω στο σκορ με γκολ από τα αποδυτήρια του Μανακούσιου και ισοφάρισε με τον Μαυριά στα μισά του β΄ ημιχρόνου. Η ΕΠΣ Λάρισας απάντησε με τον Παπαχρήστου και στα τελευταία δέκα λπετά του αγώνα με τον Κατσιγιάννη και τον Παράσχη ολοκληρώθηκε

η ανατροπή (3-2) για τους Καρδιτσιώτες.

ΕΠΣ Καρδίτσας (Β. Καραγεωργόπουλος): Τσιάρας, Τασιόπουλος, Μακρής (80΄Μπούσδρας), Καραχάλιος, Κοντοβάς, Καραγιώτας, Μαυριάς (84΄Κυριτσόπουλος), Λιάνας (68΄Κατσιγιάννης), Χρηστάκης, Κοντός, Παράσχης.

ΕΠΣ Λάρισας (Τ. Μπεριτζάς): Κούτσικος, Μπουζώνας (65΄Σείζης – Μπανάκας), Καρακώστας, Πούγγουρας, Καλπίας, Σουλιώτης, Λίταινας, Κωστούλας, Παπαχρήστος (77΄Καραντώνης), Δημητρέλης (53΄ Σβερκούλης), Μανακούσιος.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής: ΕΠΣ Καρδίτσας - ΕΠΣ Λάρισας 3-2, ΕΠΣ Πιερίας - ΕΠΣ Τρικάλων 2-1