Νίκη με ανατροπή για Πανηλειακό

Σε ένα φιλικό παιχνίδι με αρκετά καλό θέαμα, που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, ο Πανηλειακός «τσίμπησε» την νίκη με σκορ 2-1 επί της «Μπάρτσα».Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ, παρουσίασε καλά αγωνιστικά στοιχεία στο εν λόγω «τεστ».Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι στο 80’ με εύστοχο πέναλτι του Σιώκου πήραν κεφάλι στο σκορ.Κάτι, που ωστόσο δεν κράτησε πολύ, με τον Θωνιάτη να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής.Έτσι, έξι λεπτά αργότερα, με εντυπωσιακό σουτ
από τα 40’ μετρά έφερε το παιχνίδι στα ίσια, ενώ λίγα λεπτά αργότερα λίγο πριν την «εκπνοή» τους ματς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.Τέλος, αξίζει να σημειωθεί ότι την αναμέτρηση παρακολούθησε ο μεγαλομέτοχος της Κορίνθου, Παναγιώτης Μπεθάνης.Πανηλειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρακόπουλος (38' Λαμπρόπουλος, 55' Καπετανάκης), Βατσής, Σωτηρόπουλος, Ακπαρίδης, Κολόκας, Μαζιώτης (32' Δημόπουλος), Νικολόπουλος, Κρυστάλλης, Μπράβος, Λώττας, Καφαντάρης (έπαιξαν β' μέρος και οι Θωνιάτης, Ταφαρλής, Κάλφας, Κυριακίδης, Πλαστουργός, Τριγάζης).Κόρινθος (Γιώργος Τόγιας): Δημαράκης, Φραγκάκης, Παπαευθυμίου, Σπυρόπουλος, Φύλλης, Μαργιόλης, Δημητριάδης, Σιώκος, Παππάς Χρ., Νικολόπουλος, Λαμπρογεώργος (έπαιξαν και οι Σγουρός, Ντερτιλής, Ασημακόπουλος, Καρατζάογλου, Μπαλτζής και Δανιήλ).