Καλύτερος ο Φωκικός από «Προό»

Με νίκη συνδύασε την πολύ καλή εμφάνιση στο χθεσινό φιλικό με την Προοδευτική ο Φωκικός, επικρατώντας με  2-0.Η ομάδα της Άμφισσας μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μάλιστα μόλις στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Σερπάνος  εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, που κέρδισε ο Ταμπάκης ένα λεπτό νωρίτερα, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.Εν συνεχεία, την… σκυτάλη την πήρε στο 55’  ο Κωστόπουλος, ο οποίος με ένα εντυπωσιακό απευθείας φάουλ, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.Ωστόσο, πέντε λεπτά αργότερα, οι «κυανόλευκοι»
είχαν την ευκαιρία να τριπλασιάσουν τα τέρματα τους, όταν στο 60’ ο πολύ καλός Βασίλης Ταμπάκης είχε δοκάρι.Από εκεί και πέρα, αξίζει να σημειωθεί, ότι στο πλευρό της ομάδας του Μιχάλη Κασάπη βρέθηκαν περίπου 300 φίλαθλοι του Φωκικού, οι οποίοι έφυγαν απόλυτα ικανοποιημένοι  από το δημοτικό στάδιο.Όσον αφορά την εικόνα που παρουσίασαν οι ποδοσφαιριστές του Χατζηαλέξη, αν και προσπάθησαν, έδειξαν πως δεν είναι έτοιμοι ακόμη.Φωκικός (Μιχάλης Κασάπης): Χάχαλης, Χαλούλος, υπό δοκιμή, Δημητρίου, Κωστόπουλος, Δήμας, Σερπάνος, Μπουλούλης, Βαβάτσικος, Ταμπάκης, υπό δοκιμή. Έπαιξαν και οι Πάπος, Σκόρδας, Φαρμάκης, Κουρελής, Σορώκος, Καλέργης, Ζαχαρόπουλος, Ζάτσε.Προοδευτική (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Τερεκανίδης, Χαλκιάς, Καλαϊτζίδης, Συρίγος, Κουμεντάκος, Σάμιος, Σούφλας, Μπελέρης, Μπερνιδάκης, Λύγκος, Μητρόπουλος. Έπαιξαν και οι Γρίβας, Αλεξίου, Σουλελές, Οικονομάκος.