Νίκη για Ανόρθωση

Με 1-0 επικράτησε ο σύλλογος της Αμμόχωστου επί του Ερμή και παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Επτά βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Ομόνοια βρίσκεται η Ανόρθωση. Η ομάδα της Αμμόχωστου επικράτησε 1-0 του Ερμή εντός έδρας με τέρμα του Ρέζεκ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε την ίδια ώρα Άρης και ΑΕΚ Λάρνακας έμεινε στο ισόπαλο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Μρντάκοβιτς στο 13’, ωστόσο ο Ζέλσον στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.