«Μίλησε» στο τέλος η Χέρτα

Με τέρμα στις καθυστερήσεις η Χέρτα απέσπασε την ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Την ευκαιρία να βρεθεί ακόμα ψηλότερα στην βαθμολογία, έχασε η Χόφενχαϊμ η οποία δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της απέναντι στην Χέρτα.

Ο Σαλίχοβιτς στο 21’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Ράφαελ στο 32’ αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους. Στο 63΄η αριθμητική υπεροχή της Χόφενχαϊμ χάθηκε καθώς αποβλήθηκε και ο Βορσά.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τέρμα του Χούμπνικ.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Στάρκε, Μπεκ, Βορσά, Βέστεργκααρντ, Τζόνσον, Ρούντι, Σαλίχοβιτς (66’ Βίλιαμς), Μλαπά (60’ Βούκσεβιτς), Φιρμίνο, Μπάμπελ (60’ Μουσόνα), Ιμπίσεβιτς
ΧΕΡΤΑ: Κραφτ, Λελ (75’ Ρόνι), Χούμπνικ, Γιάνκερ, Κομπιασβίλι, Οτλ, Λούστενμπεργκερ (84’ Λασογκά), Έμπερτ, Ράφαελ, Ρουκαβίτσια (15’ Τορούν), Ράμος.