Κούτσης: «Καλοί για ένα ημίχρονο»

22:23 2/5/2012 - Πηγή: OnSports

Ο τεχνικός του Αγροτικού Αστέρα, Γιώργος Κούτσης στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά την ήττα (3-0) από τον Πανσερραϊκό ο προπονητής των «σταχυοφόρων» δήλωσε: «Παίξαμε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο. Η φιλοσοφία μας ήταν να πάρουμε κάτι από το ματς αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε μια αναγκαστική αλλαγή και άλλαξαν τα πλάνα μας. Δεν επιτρέψαμε στον Πανσερραϊκό να κάνει κάποια ευκαιρία. Εμείς αν είχαμε 2-3 καλύτερες επιλογές στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει.

Στο δεύτερο 45λεπτο είχαμε δύο περιπτώσεις

που θα μπορούσαμε να είχαμε ανοίξει το σκορ. Όπως και ο Πανσερραϊκός θα μπορούσε σε δύο φάσεις να ανοίξει νωρίτερα το σκορ. Για μας το παιχνίδι τελείωσε στο 2-0 εκεί όπου ο Ντα Κόστα με πολύ ωραίο χτύπημα φάουλ σκόραρε. Συγχαρητήρια στον Πανσερραϊκό και του εύχομαι καλή συνέχεια και να επιτευχθούν οι στόχοι του».