Κιλκισιακός-Αχιλλέας Τριανδρίας 1-0

Μεγάλη νίκη πήρε ο Κιλκισιακός, που μετά από καιρό, επικράτησε 1-0 του Αχιλλέα Τριανδρίας και πήρε ανάσα παραμονής.

Ο Αχιλλέας παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο, μην μπορώντας να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Η ομάδα του Κιλκίς από την άλλη έδειξε ότι διαθέτει ψυχικά αποθέματα, καθώς έφτασε στη νίκη παίζοντας από το 22’ με δέκα παίκτες, λόγω της απευθείας κόκκινης κάρτας στον Στάθη Στεφανίδη για επικίνδυνο μαρκάρισμα. Παρόλα αυτά, στο 37’ ο Μαυραγγελίδης με σουτ έκανε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μπαϊραμίδη, καθώς εκτός από την κόκκινη έδειξε και

εννέα κίτρινες κάρτες σε παίκτες του Κιλκισιακού, προκαλώντας τον εκνευρισμό τους. Τέλος, ένταση σημειώθηκε στις καθυστερήσεις (οκτώ λεπτά κράτησε ο διαιτητής!) μεταξύ ποδοσφαιριστών χωρίς όμως να υπάρξει συνέχεια.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Παπαϊωάννου, Σερταρίδης, Γκέληνος, Κεσίδης, Μαυραγγελίδης (54’ Ευθυμιάδης), Μαντζάρης, Βασιλειάδης (46’ Κουραλίδης), Ιωαννίδης, Ντουντούκης, Στεφανίδης, Τζεβελέκης (78’ Καφετζής).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ: Μπογδάνος, Ιωσηφίδης, Τούσιας, Πανίδης, Δημογκίκας, Τσακαλίδης, Βακουφάρης (42’ Φιλιππόπουλος), Βογιατζής (45’ Μακρής), Παπαποστόλου (71’ Βολίκας), Ξανθόπουλος, Λέκος.