Ακάθεκτη η Μονπελιέ

22:51 25/2/2012 - Πηγή: AEK365

Το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του Ρενέ Ζιράρ σημείωσε ο Ουτάκα στο 80', ο οποίος σταμάτησε το σερί των Γιρονδίνων στις τρεις νίκες.

Το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Μπερνάρ Κουμορτζί, ωστόσο δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα της Ντιζόν από την Αζαξιό με 2-1.

Τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμα για την Οσέρ, η οποία εξακολουθεί να βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού, μετά το εντός έδρας 0-0 κόντρα στη Σεντ Ετιέν. Αντίθετα, η Αζαξιό απομακρύνθηκε από την «επικίνδυνη ζώνη», ύστερα από την εντός έδρας νίκη με σκορ

2-1 επί της Ντιζόν.

Την πρώτη της νίκη, ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές, πήρε η Εβιάν, η οποία επικράτησε της Νανσί με σκορ 2-0, με ισάριθμα τέρματα του Μπεριγκό (30' και 32'). Από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας «ξεκόλλησε» η Νις, νικώντας 1-0 την Καέν, χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Μουνιέ στο 50ο λεπτό. Τέλος, μέσα σε τρία λεπτά «καθάρισε» (2-0) η Βαλανσιέν την Λοριάν, με τα γκολ των Σαμασά (78') και Κοάντ (81').

Αζαξιό-Ντιζόν 2-1
(54' Εντουάρντο, 56' Καβαγί-66' Κουμορτζί)

Οσέρ-Σεντ Ετιέν 0-0

Εβιάν-Νανσί 2-0