Κάτι δεν πάει καλά Λουίς…

Για ακόμα μία φορά η Ρόμα απογοήτευσε καθώς ηττήθηκε με 2-1 στο «Ολίμπικο» από την Κάλιαρι.Χειρότερο δυνατό ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να κάνει η Ρόμα για τις φετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις της σε Ευρώπη και πρωτάθλημα. Μετά τον αποκλεισμό της από το Europa League, απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας, ήθελε μόνο τη νίκη απέναντι στην Κάλιαρι για να «ρεφάρει».Η παράδοση ήταν μακράν με το μέρος της, καθώς είχε εννέα συνεχόμενες νίκες. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό με την Κάλιαρι να παίρνει τη νίκη με 2-1 στο «Ολίμπικο»
και να φέρνει ακόμα μεγαλύτερα προβλήματα για τον Λουίς Ενρίκε.Ο Κόντι στο 68’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Χοσέ Άνγκελ αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους και έτσι δεν κατάφεραν να φτάσουν τουλάχιστον στην ισοφάριση. Έτσι στις καθυστερήσεις ο Ελ Καμπίρ έκανε το 2-0 για την Κάλιαρι καθαρίζοντας το παιχνίδι. Οι Ρωμαίοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Ντε Ρόσι στο 97'.ΡΟΜΑ: Στεκέλενμπουργκ, Ρόσι (76’ Γκάγκο), Μπουρντίσο, Χάιντσε, Χοσέ Άνγκελ, Περότα, Ντε Ρόσι, Πιάνιτς, Οσβάλντο (81’ Μπορινι), Τότι, Μπόγιαν (59’ Μποριέλο)ΚΑΛΙΑΡΙ: Αγκάτσι, Πισάνο, Κανίνι, Αστόρι, Αγκοστίνι, Μπιοντίνι, Κόντι, Νάινγκολαν, Ριμπέιρο (51’ Ιμπάρμπο), Κοσού (87’ Ελ Καμπίρ), Νενέ