«Καθάρισε» ο Νταλαπέρας για Τριταϊικό

Την πρώτη του νίκη στον 6ο όμιλο πήρε ο Τριταϊικός που επικράτησε 3-1 του Αστέρα Αμαλιάδας.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Τριταϊκός που απέναντι στον Αστέρα Αμαλιάδας είχε εύκολο έργο επικρατώντας 3-1. Οι γηπεδούχοι έτσι πήραν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και ανέβηκαν στους τέσσερις βαθμούς.

Στο 21’ ο Λαζανάς έκανε την ασίστ για τον Νταλαπέρα ο οποίος άνοιξε το σκορ. Η απάντηση από τον Αστέρα ήρθε 20 λεπτά αργότερα, όταν ο Τριανταφύλλης από κοντά έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Ένα λεπτό

αργότερα όμως ο Νταλαπέρας διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας και τα δικά του, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Λαζανά στο πρώτο λεπτό της επανάληψης.

ΤΡΙΤΑΙΪΚΟΣ: Θωμάς, Παναγόπουλος, Φωτόπουλος, Αργυρόπουλος, Καλλιβωκάς, Νταλαπέρας, Αγγελάτος, Βουρλούμης, Αποσκίτης, Λαζανάς, Μπαζάρογλου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Αντωνόπουλος, Μπάλας(40' Παναγιωτόπουλος Δ.), Τσαμπαλάς, Ρούνης, Παναγιωτόπουλος, Αρουτίδης, Παρασκευόπουλος, Δούλος, Τριανταφύλλης, Αντωνόπουλος Θ., Παπαθεωδόρου