Ηρακλής Αμπελοκήπων – Ολυμπιακός Ροδόπολης 5 – 1

Με το... δεξί μπήκε στα μπαράζ ανόδου για τη Δʼ Εθνική ο Ηρακλής Αμπελοκήπων που νίκησε τον Ολυμπιακό Ροδόπολης Σερρών με 5-1.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην πρεμιέρα,καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 4' με αυτογκόλ του Εμμανουηλίδη, ενώ στο 41' ο Ζγκούρι έκανε το 2-0, αποτέλεσμα το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 65ο λεπτό, ο Δημητρώφ έκανε το 2-1, ωστόσο ο Παπαδόπουλος έδωσε αέρα δυο τερμάτων ξανά στον Ηρακλή.

Ο Χάψας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 στο 75', ενώ ο Ζγκούρι έκανε το 5-1 δυο λεπτά αργότερα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Διαμαντόπουλος, Παπαιωάννου, Σαίπι, ΧΑΨΑΣ, Ποντίκης (80 Αμοιρίδης), ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ Αρχοντίδης, ΓΕΡΑΓΩΤΗΣ, Δανδανάς (46 Φ. Παπαδόπουλος), ΖΓΚΟΥΡΙ, Σαπιασβίλι (67 Νικολαίδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ: Δουλγέρης, Στόικοφ, ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ, Εμμανουηλίδης (25’ Κεισίδης), Χατζηγκάεβ, Μαυρουδής (70’ Δημητριάδης), ΝΙΚΗΦΟΡΟΥ, ΜΟΥΤΕΣΙΔΗΣ, Καπράνοφ, Δημητρώφ (80’ Παπαδόπουλος), ΑΙΒΑΤΖΙΔΗΣ.