Έγινε της… ισοπαλίας

Οι τρεις αναμετρήσεις της Ισπανίας έληξαν χωρίς νικητή με τις ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.Συνεχίζει τις απογοητευτικές της εμφανίσεις η Βιγιαρεάλ η οποία δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα θετικό σερί και έτσι βρίσκεται αρκετά χαμηλά στην βαθμολογία.Το «κίτρινο υποβρύχιο» παραχώρησε ισοπαλία με 2-2 στην Σαραγόσα στο «Μαδριγάλ» και παρέμεινε στις χαμηλές θέσεις. Ο Γκαρσία έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 35’, με τον Ρόσι να ισοφαρίζει με πέναλτι στο 41’. Πριν το ημίχρονο όμως η Σαραγόσα πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τέρμα του Μπαρέρα.Στην επανάληψη ο Λαντσάρο αποβλήθηκε
στο 80’ για τους φιλοξενούμενους, με τον Πέρεζ να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά αργότερα και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.Στο «Ρέινο Ντε Ναβάρα», Οσασούνα και Μαγιόρκα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Ο Εμέντ από το σημείο του πέναλτι έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 34’, με τον Γκαρσία να πετυχαίνει δύο γκολ και να ανατρέπει την κατάσταση (45’, 59’). Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Εμέντ στο 79’ και πάλι από το σημείο του πέναλτι.Τέλος η Σανταντέρ παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην Βαγιεκάνο. Ο Ταμούδο στο 20’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με τον Γκονζάλεζ να ισοφαρίζει με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.Δείτε την βαθμολογία και το πρόγραμμα της Πριμέρα Ντιβιζιόν πατώντας ΕΔΩ.