Δίκαιη ισοπαλία

Για ακόμα μία σεζόν προβλήματα από νεοφώτιστη είχε η Γουίγκαν, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 απέναντι στην Νόριτς.Πέρυσι ήταν η Μπλάκπουλ. Τα «μανταρίνια» στη πρεμιέρα βρέθηκαν στο «DW» περνώντας νικηφόρα με 4-1! Φέτος ήταν η Νόριτς να προβληματίσει την Γουίγκαν, καταφέρνοντας να πάρει την ισοπαλία με 1-1.Στο 21’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γουάτσον έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με τον Χούλαχαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.ΓΟΥΙΓΚΑΝ: Αλ Χαμπσί, Κάλντγουελ, Μπόις, Πίσκου (82’ Σταμ), Φιγκεροά, ΜακΚάρθι, Γουότσον, Μόουσες, Γκόμεζ (53’ Ροδαγιέγκα), Ντιαμέ, Ντι Σάντο (53’ Σάμον)ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Μάρτιν, Γουίτμπρεντ (71’ Μπαρνέτ), Τίρνεϊ, Ντε Λαέ, Κροφτς, Σέρμαν (75’ Μπένετ), Χούλαχαν, Φοξ, Μόρισον (75’ Πίλινγκτον), Χολτ