Διαστημική Μπόλτον!

Τη νίκη με 4-0 πήρε στο «Λόφτους Ρόουντ» η Μπόλτον απέναντι στην ΚΠΡ που ήταν αγχωμένη.Ούτε ο πιο απαισιόδοξος φίλος της ΚΠΡ δεν περίμενε τόσο άσχημο ξεκίνημα στην Πρέμιερ Λιγκ. Από την πλευρά τους οι φίλοι της Μπόλτον ούτε αυτοί περίμεναν την ομάδα τους τόσο εντυπωσιακή.Η ομάδα του Όουεν Κόιλ πέρασε σαν σίφουνας από το «Λόφτους Ρόουντ» επικρατώντας με 4-0. Ο Κέιχιλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου
άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ουσιαστικά «καθάρισαν» το παιχνίδι με το αυτογκόλ του Γκαμπιντόν στο 67’. Η απογοήτευση ήταν μεγάλη για τους νεοφώτιστους οι οποίοι δέχτηκαν ακόμα δύο γκολ (Κλάσνιτς στο 70’ και Μουαμπά στο 79’) κάνοντας το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα.ΚΠΡ: Κένι, Χιλ, Χαλ, Γκαμπιντόν, Ντέρι, Τάαραμπτ (72’ Μπουζάκι), Ντάιερ (7’ Ορ), Φορλίν, Κάμπελ, Μπόθροϊντ, Σμιθ (72’ Χέλγκουσον)ΜΠΟΛΤΟΝ: Γιασκελάινεν, Στέινσον, Ρόμπινσον, Κέιχιλ, Νάιτ, Μουαμπά, Ιγκλς (81’ Ντέιβις), Πέτροφ, Ρίο – Κόκερ (83’ Πράτλεϊ), Ντέιβις, Κλάσνιτς (86’ Μπλέικ)