«Χτύπησε» πάλι ο Tebow

Με δραματικό τρόπο πήραν τη νίκη με 17-13 οι Ντένβερ Μπρόνκος σε βάρος των Νιου Γιορκ Τζετς στο παιχνίδι που άνοιξε την δέκατη αγωνιστική (τα ξημερώματα της Παρασκευής) της φετινής σεζόν του NFL.

Μπορεί οι Τζετς να προηγήθηκαν με 10-3 και 13-10, αλλά μία φάση 95 γιαρδών στο τελευταίο λεπτό οδήγησε σε rush 20 γιαρδών του Tim Tebow, ο οποίος πήρε πάνω του το ματς για τους Μπρόνκος. Το επίτευγμα του 24χρονου quarterback αποτέλεσε

θέμα συζήτησης, αφού ουδείς περίμενε μία πρωτοβουλία του σε αυτό το κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού.

Ο αντίπαλος quarterback, Mark Sanchez, ολοκλήρωσε τον αγώνα με 24/40 ασίστ, αλλά έμεινε με την... απορία στο τελευταίο λεπτό. Μοιραία, οι Νεοϋορκέζοι έμειναν στο 5-5 και έχασαν πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος.

Το ίδιο ρεκόρ έχουν και οι Μπράνκος, αλλά η ομάδα του Ντένβερ έφθασε στο 4-1 με quarterback τον... άγνωστο Tebow. Πλέον, οι Μπρόνκος διεκδικούν με αξιώσεις μία θέση στα play off.