«Χρυσή» αλλαγή ο Ντεμπελέ για Φράιμπουργκ

Την ισοπαλία με 1-1 απέσπασε στην «Ράιν Νέκαρ Αρένα» η Φράιμπουργκ απέναντι στην Χόφενχαϊμ με τέρμα του Ντεμπελέ στις καθυστερήσεις.

Δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της μέχρι το τέλος του παιχνιδιού η Χόφενχαϊμ απέναντι στην Φράιμπουργκ. Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς το προβάδισμα στο 24’ με τέρμα του Φιρμίνο.

Ωστόσο ο Ντεμπελέ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για τους φιλοξενούμενους στο 86’ και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κατάφερε να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: Στάρκε, Τζόνσον, Βορσά, Βέστεργκααρντ, Κόμπερ, Γουίλιαμς, Σαλίχοβιτς, Μλαπά (65’ Ρούντι), Φιρμίνο, Ομπάσι (77’ Βούκσεβιτς), Μπάμπελ
ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ: Μπάουμαν, Χίνκελ (61’ Ρέισινγκερ), Κρμας, Μπούτσερ (77’ Γέντρισεκ), Μπάστιανς, Φλουμ. Σούστερ, Σμιντ, Μακιάντι (86’ Ντεμπελέ), Πούτσιλα, Σισέ