Χωρίς δυσκολία ο Ηρακλής

Ο «γηραιός» επικράτησε άνετα με 3-0 σετ του ΓΣ Λαμίας και πανηγύρισε τη 14η συνεχόμενη νίκη στη Volleyleague.

Η επανεμφάνιση του Κώστα Προύσαλη και το ντεμπούτο του Γιάννη Τακουρίδη ήταν τα στοιχεία που ξεχώρισαν στο ματς του Ηρακλή με αντίπαλο τη Λαμία, με το «γηραιό» να πετυχαίνει τη 14η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας εύκολα με 3-0 σετ.

Εύκολο έργο είχαν οι Θεσσαλονικείς, που δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα από τα τρία σετ, με το Σωτήρη Δρίκο να βρίσκει την ευκαιρία να κάνει δοκιμές.

Τα σετ: 25-16, 25-21, 25-21

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δρίκος): Χριστοφιδέλης 8 (7/17 επ., 1 μπλοκ, 69% υπ. - 54% άριστες), Ντεσπέιν 9 (8/17 επ., 1 μπλοκ, 53% υπ. - 32% άριστες), Πελεκούδας 11 (8/8 επ., 3 μπλοκ), Μποζίδης 3 (2 μπλοκ), Σμαραγδής 7 (4/4 επ., 2 μπλοκ), Κράβαρικ 12 (12/17 επ.), Στεφάνου -λ (53% υπ. - 47% άριστες) / Προύσαλης, Τακουρίδης 1, Κολτσιάκης, Τζιουμάκας 1

ΓΣ ΛΑΜΙΑ (Ανδρεόπουλος): Βλαχόπουλος 3 (2 άσοι), Χατζηηλιάδης 8 (7/16 επ., 1 άσο, 48% υπ. - 36% άριστες), Κόβακς 3 (2/7 επ.), Παντακίδης 8 (6/8 επ., 1 άσο), Σιμεούνοβιτς 7 (7/13 επ., 55% υπ. - 55% άριστες), Τσούροβιτς 7 (7/22 επ.), Γκαράς -λ (65% υπ. - 48% άριστες) / Δραγκίδης, Σφενδυλάκης 1.