Αγώνας τίτλου για Daniel Straus

Κέρδισε το main event του Bellator 68 o Daniel Straus και αναδείχθηκε νικητής του τουρνουά των Featherweights.

Στον τελικό του Νιου Τζέρζεϊ ήταν το αουτσάιντερ κόντρα στον Marlon Sandro, αλλά αποδείχθηκε ανώτερος και δίκαια έφτασε στη νίκη. Αμφότεροι οι μαχητές είχαν προκριθεί και παλιότερα σε τελικούς τουρνουά Featherweights, αλλά αυτή τη φορά ο Straus (20-4) εξασφάλισε τη νίκη, αν και υστέρησε του Βραζιλιάνου στον τρίτο γύρο, όταν ο Sandro (22-4) προσπάθησε ανεπιτυχώς να ανατρέψει τα δεδομένα.

Εύκολα και με ομόφωνη απόφαση προκρίθηκε στον τελικό των Bantamweights

o Marcos Galvao (19-4). Ο Travis Marx (19-4) δεν μπόρεσε να προκαλέσει κάτι παραπάνω από στιγμιαίες απειλές.

Ακόμα, ο Marius Zaromskis (17-6) πήρε νίκη με διακοπή ιατρού σε βάρος του Waachim Spiritwolf (9-9-1). Πριν από δύο χρόνια, ένας άλλος αγώνας μεταξύ των δύο μαχητών είχε λήξει χωρίς νικητή, οπότε μάλλον δεν... το έχουν.

Τέλος, η αναμέτρηση του Seth Petruzelli με τον Carmello Marrero ακυρώθηκε λόγω ίωσης του πρώτου. Το 2008 είχε συμβεί το αντίθετο, ο Petruzelli μπήκε την τελευταία στιγμή στο main event του EliteXC και είχε επικρατήσει του Kevin «Kimbo Slice» Ferguson σε ιστορικό ματς.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:

Ο Daniel Straus κέρδισε τον Marlon Sandro με ομόφωνη απόφαση και κατέκτησε το τουρνουά των Featherweights.
O Marcos Galvao κέρδισε τον Travis Marx με ομόφωνη απόφαση και προκρίθηκε στον τελικό των Bantamweights.
O Marcin Held κέρδισε τον Derrick Kennington με υποταγή στο 2:08 του πρώτου γύρου.
Ο Marius Zaromskis κέρδισε τον Waachiim Spiritwolf με ΤΚΟ (διακοπή ιατρού) στο 5:00 του δεύτερου γύρου.
Ο Don Carlo-Clauss κέρδισε τον Jacob Kirwan με πλειοψηφική απόφαση.
Ο Aung La Nsang κέρδισε τον Jesus Martinez με ΤΚΟ στο 0:36 του πρώτου γύρου.
Ο Anthony Leone κέρδισε τον Claudio Ledesma με πλειοψηφική απόφαση.