Αχαρναϊκός-Κερατσίνι 1-0

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων λυτρώθηκε ο Αχαρναϊκός, ο οποίος νίκησε 1-0 το Κερατσίνι στο Μενίδι, παρουσία 800 φίλων του.

Το παιχνίδι ήταν επεισοδιακό πριν ξεκινήσει, καθώς το πούλμαν του Κερατσινίου δέχτηκε επίθεση με πέτρες, ενώ έσπασε και το τζάμι της πόρτας του οδηγού. Τελικά η αναμέτρηση ξεκίνησε κανονικά, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις, χάρη σε γκολ του Ζούμα. Από το 65’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βαρουξή με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Ιντζόγλου, Καλαμιώτης, Μανάλης, Μαγγίνας, Μπίρης, Αθανασόπουλος, Κοκόλης, Νταβαρίνος, Φελέκης (80’ Καλέρης), Δημάκης (70’ Ζούμας), Λαναράς

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Παπαδόπουλος, Στρόμπουλος, Μακρής, Παπαδόγκωνας, Βαττής, Καλέργης, Διονυσόπουλος, Ηλιόπουλος (50’ Πουλάκης), Μαριόλης (82’ Σιδηρόπουλος), Κουρκούτης, Κοράκης (50’ Βαρουξής)