Στους «8» του Champions League η Ρεάλ Μαδρίτης

Την πρόκριση στους «8» του Champions League πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης μετά τη νίκη της με 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Μάντσεστερ άνοιξε το σκορ με αυτογκολ του Ράμος στο 48′ λεπτό. Οι Μαδριλένοι αντέδρασαν κι έφτασαν στην ισοφάριση στην ισοφάριση στο 66′ λεπτό με φοβερό σουτ του Μόντριτς, έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Η Ρεάλ έφτασε στην απόλυτη ανατροπή στο 69′ λεπτό με προβολή του Κριστιάνο Ρονάλντο, ύστερα από σέντρα του Χιγκουαΐν.

Να σημειώσουμε πως η Μάντσεστερ αγωνιζόταν με 10 παίχτες από το 55′ λεπτό, μετά την αποβολή του Νάνι για επικίνδυνο φάουλ στον Αεμπελόα.