Ξενέρωσε και ο 4ος διαιτητής με το γκολ του Κέιν κόντρα στη Σίτι

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η Τότεναμ έφυγε με σπουδαίο διπλό από το «Έτιχαντ», επικρατώντας 3-2 της Μάντσεστερ Σίτι το βράδυ του Σαββάτου (19/02).

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «spurs» δεν ήταν άλλος από τον Χάρι Κέιν, με τον 28χρονο φορ να σημειώνει δύο τέρματα στην αναμέτρηση, ενώ ήταν εκείνος που με γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε το τρίποντο στους Λονδρέζους!

Τις τελευταίες ώρες πάντως, πολλές συζητήσεις έχει προκαλέσει η αντίδραση του 4ου διαιτητή μετά την επίτευξη του τέρματος από τον Άγγλο επιθετικό.

Συγκεκριμένα, και ενώ ο Αντόνιο Κόντε πανηγύριζε έξαλλα το γκολ νίκης, από την άλλη πλευρά, ο Πεπ Γκουαρντιόλα , έμεινε να κοιτάζει αποσβολωμένος τα όσα συνέβαιναν, με τον 4ο διαιτητή να εμφανώς απογοητευμένο με την τροπή που πήρε το ματς, να κοιτάζει με συμπόνια τον Καταλανό τεχνικό των «πολιτών».