Βαριά ήττα από την Πρίστινα για τον ΑΠΟΕΛ

Εντός έδρας ήττα με 80-107 από την Πρίστινα για την τέταρτη αγωνιστική του FIBA Europe Cup γνώρισε ο ΑΠΟΕΛ.

Το δελτίο Τύπου για την αναμέτρηση από τον επίσημο ΑΠΟΕΛ:

Ο ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε στο «Τάσσος

Παπαδόπουλος-Ελευθερία» από την BK Prishtina με 80-107 για την 4η αγωνιστική του FIBA Europe Cup και έμεινε στην τελευταία θέση χωρίς νίκη. Την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Ventspils, ενώ το προσεχές Σάββατο θα φιλοξενήσει την ΑΕΛ για την 6η αγωνιστική του ΟΠΑΠ Basket League.

Η ομάδα μας, η οποία παρατάχθηκε με δυο σημαντικές απουσίες, του Κούνα και του Garrett, ήταν συνεχώς πίσω στο σκορ και δεν κατάφερε να βάλει δύσκολα στον αντίπαλο της.

Οι γαλαζοκίτρινοι έκλεισαν το 1ο δεκάλεπτο στο -8 (23-31) και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο -6 (46-52).

Ωστόσο στην επανάληψη, η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αντισταθεί. Πέτυχε 9 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο και δέχθηκε 28, με αποτέλεσμα η διαφορά να πάει στο -25 (55-80) και το τελευταίο δεκάλεπτο να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα. Η διαφορά παρέμεινε στα ίδια περίπου επίπεδα και ο ΑΠΟΕΛ έχασε με 80-107 και παρέμεινε χωρίς νίκη στη διοργάνωση.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-31, 46-52, 55-80, 80-107

Η σύνθεση της ομάδα μας: Thompson 22, Dendy 9, Γιανναράς 13, Mpoyo 2, Cuffee 10, Κωνσταντίνου 4, Κοιλαράς 2, Παναγιώτου 5, Λοϊζίδης 11, Πυρίλλης 2.