Τριάρα η Καραμπάχ στη Ναντ (Ενδιαφέρει Ολυμπιακό)

Η Καραμπάχ έβαλε 3 γκολ σε 12 λεπτά στην Ναντ (3-0) και έβαλε «φωτιά» στον όμιλο του Europa League που συμμετέχει ο Ολυμπιακός.

Η ομάδα που πριν μια εβδομάδα νίκησε με γκολ στις καθυστερήσεις τον Ολυμπιακό,

δέχθηκε τη συντριβή στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής από την Καραμπάχ, η οποία πλέον είναι από πάνω της στην ισοβαθμία. Το club από το Αζερμπαϊτζάν είχε ένα αδιανότητο 12λεπτο στα μέσα του δευτέρου μέρους και αυτό δεν ήταν μόνο ικανό για να του χαρίσει τη νίκη αλλά και για να φτάσει σε έναν θρίαμβο κόντρα σε έναν ιστορικό αντίπαλο, όπως είναι η Ναντ.

Στο 60’ ξεκίνησε το party για τους γηπεδούχους, όταν ο Οζομπιτς πέρασε εκπληκτική κάθετη στον Κουαμπένα και εκείνος τελείωσε τη φάση στο τετ-α-τετ για το 1-0 και 5 λεπτά μετά ήρθε το καθαρό προβάδισμα νίκης. Ξανά στην αντεπίθεση, ο Κάντι έδωσε στα αριστερά στον Ζουμπίρ, ο οποίος με τρομερό διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 72’ ο Γιάνκοβιτς με τρομερό σουτ εκτός περιοχής ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με πάσα και ασίστ του Καράγιεβ.