Το τρίτο ημίχρονο απο το "Αμμόχωστος" (ΒΙΤΝΕΟ)

Απογοητευμένος απο την εμφάνιση της ομάδας του ο τεχνικός του Ερμή, Φαν Ντε Χάαγκ, ενώ απο την άλλη ο Τόμας Κρίστιανσεν δήλωσε ικανοποιημένος απο τη νίκη της ΑΕΚ

«Δεν έχω πολλά να πω. Η ΑΕΚ ήταν πιο ποιοτική, ήταν καλύτερη στο γήπεδο και κέρδισε δίκαια. Περίμενα από τους παίκτες μου πιο απαιτητικούς μετά την ήττα της περασμένης βδομάδας, να δώσουν το καλύτερο τους εαυτό αλλά δεν το έκαναν και είμαι απογοητευμένος γι’ αυτό. Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε

να κάνουμε κάτι, αλλά η ΑΕΚ βρήκε χώρους και κατάφερε να πετύχει ακόμη δύο γκολ. Αναλαμβάνω την ευθύνη της ήττας, αλλά θα πρέπει και οι παίκτες μου να δείξουν πως αξίζουν περισσότερα. Θα δουλέψουμε στη διακοπή για να βελτιωθούμε ενόψει του αγώνα με την Ομόνοια. Ίσως μας έκανε κακό η νίκη επί του Απόλλωνα αφού χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας» δήλωσε ο κ. Ντε Χααγκ.

Απο την άλλη ο Κρίστιανσεν είπε: «Ήταν ωραίο να βλέπεις τόσο κόσμο στο γήπεδο. Όλοι ήξεραν πόσο σημαντικό ήταν το παιχνίδι και οι τρεις βαθμοί, μετά την ήττα από τον Απόλλωνα. Ελέγξαμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, μπήκαμε αποφασισμένοι και πεισμωμένοι, δεν επιτρέψαμε στον Ερμή να φτιάξει καμία ευκαιρία. Καταφέραμε να προηγηθούμε με 2-0 κι αυτό ήταν πολύ σημαντικό. Ίσως στο δεύτερο ημίχρονο να ήταν πιο δύσκολο και λόγω ανέμου να έχουμε περισσότερες πάσες. Στο τρίτο γκολ όμως κάναμε αρκετές πάσες και ήταν αρκετά ωραίο. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη και ο κόσμος μπορεί να την απολαύσει. Έχουμε τώρα την ευκαιρία να ξεκουραστούμε»