Στην κορυφή η Λέστερ, ήττα-σοκ της Αρσεναλ (βιντεο)

Στην κορυφή της πρέμιερ λιγκ, ανέβηκε πλέον η εκπληκτική Λέστερ του Κλαούντιο Ρανιέρι, καθώς σε αναμέτρηση για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, συνέτριψε εκτός έδρας την Νιουκάστλ με 3-0. Παράλληλα, ήττα-σοκ στην έδρα της Γουέστ Μπρομ με 2-1, γνώρισε η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο champions league, Αρσεναλ, λίγες ημέρες

πριν αντιμετωπίσει την Ντιναμό Ζάγκρεμπ. Επίσης, η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ, παρέμεινε σε «τροχιά τίτλου», επικρατώντας με 2-1 στην έδρα της Γουότφορντ. Το ματς δεν προσφερόταν για «καρδιακούς», καθώς η Γιουνάϊτεντ προηγήθηκε στο 11` με τον Μέμφις Ντεπάϊ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 87ο λεπτό με πέναλτι του Ντίνεϊ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάστιαν Σβαϊνστάϊγκερ χάρισε την πολύτιμη νίκη στην ομάδα του. Τέλος, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες (1-0 την Νόριτς) όμως είναι πολύ μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία, έχουν ως εξής:

Γουότφορντ-Μάντσεστερ Γ. 1-2

(87` πεν. Ντίνεϊ - 11` Ντεπάϊ, 90`+1` Σβαϊνστάϊγκερ)

Σουόνσι-Μπόρνμουθ 2-2

(28` Αγιού, 39` πεν. Σέλβεϊ - 10` Κινγκ, 26` Γκόσλινγκ)

Γουέστ Μπρομ-Αρσεναλ 2-1

(35` Μόρισον, 40` αυτ. Αρτέτα - 28` Ζιρού)

Αστον Βίλα 5

FT - VIDEO (Premier League): Newcastle United 0-3 Leicester City Football ClubAll Goals

Posted by Football Goals &Highlights on Saturday, November 21, 2015

FT - VIDEO (Premier League): Everton Football Club 4-0 Aston Villa FC - OfficialAll Goals

FT - VIDEO (Premier League): West Bromwich Albion 2-1 ArsenalAll Goals &Highlights [HD]

FT - VIDEO (Premier League): Chelsea Football Club 1-0 Norwich City FCGoal &Full Highlights [HD]Diego Costa 64´