Πήρε το ντέρμπι η Ανόρθωση

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ
Τη μεγαλύτερη νίκη της μέχρι στιγμής πέτυχε η Ανόρθωσις, η οποία μέσα στη Λεμεσό κέρδισε την BetOnAlfa ΑΕΛ με 2-3 σετ και έδειξε ότι είναι ομάδα τίτλου. Η BetOnAlfa ΑΕΛ δέχθηκε την πρώτη της ήττα φέτος, αλλά πήρε έναν πολύτιμο βαθμό.
«Κυανόλευκο» ήταν το πρώτο σετ. Η Ανόρθωσις αφού πήρε διαφορά κέρδισε το σετ

με 16-25 και έβαλε δύσκολα στις πρωτοπόρες.

Με το ίδιο νόμισμα πλήρωσε η η BetOnAlfa ΑΕΛ την Ανόρθωση στο δεύτερο σετ, κερδίζοντας το 25-16, ισοφαρίζοντας τον αγώνα.

Το νικηφόρο δεύτερο σετ έδωσε «φτερά» στην BetOnAlfa ΑΕΛ η οποία έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο τρίτο και το πήρε άνετα με 25-13, ανατρέποντας το σκορ (0-1 σε 1-2).

H Ανόρθωσις δεν τα παράτησε και επέστρεψε στο τέταρτο σετ, επικρατώντας με 16-25.
To τάι μπρέικ ήταν εντυπωσιακό. Η Ανόρθωσις απέφυγε τα λάθη στα τελικά στάδια και πήρε το σετ με 15-17 και τη μεγάλη νίκη με 2-3 μέσα στη Λεμεσό.