Πέρασε νικηφόρα και από την Αθηαίνου ο Ερμής

Η αυλαία της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας άνοιξε σήμερα στην Αθηαίνου με το ντέρμπι του 2ου ομίλου μεταξύ του Οθέλλου με τον Ερμή Αραδίππου.

Ο Ερμής πέρασε νικηφόρα (3-1) και από την Αθηαίνου και συνεχίζει να οδηγεί αήττητος την κούρσα, με απολογισμό 26 βαθμούς, εννέα περισσότερους από τον δεύτερο Οθέλλο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με βολίδα του Μάρλον Γεπλί και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ανδρέα

Κυπριανού στο 61ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ερμής πήρε ξανά προβάδισμα με δυνατό σουτ του Ηλία Γεωργίου και στο 77ο λεπτό ο Ανδρέας  Παπαθανσίου με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-1. Στο 50ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μπουλά και ο Ερμής ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις για το δεύτερο όμιλο θα διεξαχθούν το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου και ώρα 14:30 και το πρόγραμμα περιλαμβάνει: