Νίκη με υπογραφή Λεμπρόν για Καβαλίερς

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λεμπρόν Τζέιμς οι Κλίβελαντ Καβαλίερς επικράτησαν με 106-101 των Σικάγο Μπουλς και πήραν εκ νέου προβάδισμα στη σειρά με 3-2.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς πήρε από το... χέρι τους Καβαλίερς και τους οδήγησε στη νίκη με 106-101 επί των Μπουλς, δίνοντας τους εκ νέου το προβάδισμα στη σειρά. Ο "Βασιλιάς" πέτυχε 24 από τους 38 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο έχοντας 10/12 σουτ και τελείωσε τον αγώνα με 9/12 βολές, 14/24 σουτ, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 κοψίματα και κανένα λάθος σε

40'56''. Οι "Καβς" κατάφεραν να διατηρήσουν μία διαφορά ασφαλείας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έτσι πανηγύρισαν μία σημαντική νίκη, όντας πλέον μία νίκη μακριά από τους τελικούς της ανατολικής περιφέρειας. Από πλευράς ηττημένων ο Τζίμι Μπάτλερ (29 πόντοι, 9 ριμπάουντ) κουβάλησε στους ώμους του το Σικάγο με τη βοήθεια του Μάικ Ντανλίβι (19 πόντοι, τους 17 στο δεύτερο ημίχρονο), μιας και o Πάου Γκασόλ έλειπε για δεύτερο σερί παιχνίδι και ο Ντέρικ Ρόουζ (16 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα) έβαλε μόνο 4 πόντους μετά την πρώτη περίοδο.