Μίλανιτς: «Δεν κλέψαμε κάτι, η ομάδα το πίστεψε»

Ο προπονητής της Πάφου, Ντάρκο Μίλανιτς, μίλησε στη συνέντευξη Τύπου μετά τη μεγάλη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί του Απόλλωνα στο Τσίρειο.

Αναλυτικά:

«Παίξαμε καλά κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο. Δεν κλέψαμε κάτι σήμερα. Μετά από τα πρώτα λεπτά βρήκαμε τον τρόπο να αμυνθούμε. Στο πρώτο ημίχρονο αρχίσαμε να παίζουμε καλά με την κατοχή της μπάλας. Φυσικά μετά τα δύο γκολ είμαστε χαρούμενοι. Είμαι χαρούμενος που τα παιδιά πιστεύουν στην ομαδική δουλειά. Διαφορετικό ματς από εκείνο στη Λευκωσία προ ημερών πράγμα που δείχνει πως μπορούμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο.

Ξέραμε πως μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Αλλάξαμε λίγο την ομάδα και όσοι έπαιξαν έκαναν καλή δουλειά. Η ομάδα το πίστεψε. Εξαιτίας του επιθετικού τρόπο που αμύνεται ο Απόλλωνας παίξαμε πίσω από τις γραμμές του».