Με το ίδιο σκορ έληξε και το δεύτερο φιλικό

Ισόπαλο έληξε και το δεύτερο φιλικό διάρκειας 80 λεπτών που διεξήχθη στο προπονητικό του κέντρο στο Κολόσσι μεταξύ του Απόλλωνα και της Δόξας. Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν με τον Παπουνασβίλι στο 35' και στο 76' ο Καραμόκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα . Το πρώτο φιλικό μεταξύ των δυο ομάδων έληξε επίσης 1-1.

Η εξέλιξη του αγώνα από την επίσημη ιστοσελίδα των κυανολεύκων

6' Καλό σουτ του Ιντζία, απέκρουσε Πρινιωτάκης

17′ Απευθείας φάουλ του Παπουνασβίλι, η μπάλα άουτ

20' Καλό σουτ του Οκκαρίδη, πέφτει κι αποκρούει ο Ντούριν

22' Διάλειμμα για να δροσιστούν

οι ποδοσφαιριστές

25'  Σουτ του Κωμοδίκη εκτός περιοχής, έπεσε κι απέκρουσε ο Ντούριν

30'  Κάθετη πάσα από τον Μάρκοβιτς στον Γιάνγκα ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ ωστόσο ο αντίπαλος αμυντικός απόκρουσε τη τελευταία στιγμή κι έδιωξε σε κόρνερ

34'  Μεγάλη διπλή απόκρουση του Ντούριν σε προσπάθειες του Καραμόκο

35' Γκολ με τον Παπουνασβίλι. Ο Γεωργιανός με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ στον αγώνα

Λήξη πρώτου μέρους 1-0

Ξεκίνησε το β' μέρος

44'  Ωραίο σουτ του Μάρκοβιτς, απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πρινιωτάκης

45' Μεγάλη ευκαιρία με τον Σπόλιαριτς. Εκτελέστηκε το κόρνερ από τα δεξιά με κοντινή πάσα, με τη μπάλα να καταλήγει στον Σπόλιαριτ ο οποίος έκανε το σουτ, ωστόσο οι αμυντικοί απομάκρυναν λίγο πριν την τελική γραμμή.

50'  Μεγάλη ευκαιρία γιατη Δόξα. Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε την παράλληλη πάσα προς τον Οκκαρίδη ο οποίος εντελώς μόνος του έστειλε τη μπάλα άουτ.

52'  Ωραίος συνδυασμός Ψύχα και Φώτη με τον πρώτο να πλασάρει όμορφα τον Πρινιωτάκη και να αποκρούει με διπλή προσπάθεια.

55' Ωραία ενέργεια από τον Ντένιτς από τα δεξιά, έκανε τη παράλληλη πάσα προς τον Ιντζία ο οποίος πλάσαρε ωστόσο ο Πρινιωτάκης φώναξε ξανά παρών

58' Σκοράρει η Δόξα αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ

73' Ευκαιρία με τον Γιάνγκα. Ο Παπουνασβίλι έκανε την κάθετη πάσα προς τον Γιάνγκα ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση, στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ

76'  Ισοφαρίζει η Δόξα με τον Καραμόκο

80' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ψύχα, η μπάλα κόντραρε στο τοίχος και κατέληξε σε κόρνερ

Λήξη αγώνα 1-1