Σαντέτσια-ΑΠΟΕΛ 3-3: Ισόπαλο και αυτό το φιλικό!

Ισόπαλο και το δεύτερο φιλικό του ΑΠΟΕΛ επί πολωνικού εδάφους με αντίπαλο την Σαντέτσια, πρωταθλήτρια β’ κατηγορίας της χώρας. Βασικός για ένα 45λεπτο ο Ολλανδός κεντρικός αμυντικός Σάντερ Φίσερ, ο οποίος ήταν υπό αξιολόγηση από τον Μάριο Μπέιν. Αν και ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με πέναλτι από τον Ποτέ, η πολωνική ομάδα έκανε την ανατροπή και μέχρι το 87' ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1. Τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου

ο ΑΠΟΕΛ έκανε το 3-2 με τον Εμπεσίλιο και ο Ντε Καμάργκο στο 89' έγραψε το τελικό 3-3.

Η εντεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο πρώτο ημίχρονο: Πάρντο, Μερκής, Φίσερ, Χριστοφόρου, Λάγο, Μοράις, Βινίσιους, Μπερτόλιο, Εφραίμ, Ορ, Ποτέ

Η εντεκάδα του ΑΠΟΕΛ στο β' ημίχρονο: Romo, Farias, Άδωνη, Μ. Αντωνίου, Αλεξάνδρου, Αρτυματάς, Ebecilio, Vander, Αλωνεύτης, Μακρής, De Camargo

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Τέλος αναμέτρησης

89' Γκολ και 3-3 για τον ΑΠΟΕΛ με τον Ντε Καμάργκο

87' Μείωνει σε 3-2 ο ΑΠΟΕΛ με εκτέλεση φάουλ από τον Εμπεσίλιο

84' Γκολ και 3-1 μπροστά η Σαντέτσια

77' Γκολ και 2-1 μπροστά η Σαντέτσια

64' Ισοφαρίζει η Σαντέτσια

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο.#SandecjaNS 0-1 #APOELFC
⚽️ Poté 8′p#preseason2017 #SANAPO #apoelfclive

APOEL FC (@apoelfcofficial) June 27, 2017

Η εντεκάδα του β' ημιχρόνου: Romo, Farias, Άδωνη, Μ. Αντωνίου, Αλεξάνδρου, Αρτυματάς, Ebecilio, Vander, Αλωνεύτης, Μακρής, De Camargo

Ημίχρονο: Σαντέτσια-ΑΠΟΕΛ 0-1

8′ Γκολ και 0-1 για τον ΑΠΟΕΛ με πέναλτι από τον Ποτέ, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μπερτόλιο

19:00 Αρχίζει το φιλικό με τη Σαντέτσια