Ισοπαλία στο Τσίρειο (ΦΩΤΟ)

Σκόραραν από μια φορά και εν τέλει συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία. Η ΑΕΛ κοίταξε στα μάτια την εκπληκτική αλλά με απουσίες Σαχτάρ και κατάφερε να πάρει το 1-1. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Κριβτσόβ (17’), αλλά εφτά λεπτά αργότερα οι Ουκρανοί έφεραν τον αγώνα στα ίσα με τέρμα του Γκλάντκι.

Στην επανάληψη ο τεχνικός της ΑΕΛ, Χριστάκης Χριστοφόρου, προχώρησε σε αρκετές αλλαγές και έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές, μεταξύ των οποίων και οι νεαροί Λίλλης και Βασιλείου.

ΑΕΛ: Φεγκρούς (66΄ Ρομέρο), Σακέτι, Λο Σάμπου (46΄ Βασιλείου), Σταύρου (66΄ Λίλλης), Σέμα, Εντμάρ, Μπεμπέ, Μεντί (80΄ Σ. Βασιλείου), Ναντό, Σαρδινέρο, Οχένε (46΄ Ταγκμπατζούμι).Σαχτάρ: Κανιμπολότσκι, Ισμαΐλι, Κρίβτσοφ (60΄ Εφρέμοφ), Όρντετς (78΄ Σαγκούτκιν), Φερνάντο, Ιλσίνιο (78΄ Ιβανισιένια), Μάρλος (60΄ Βολόβικ), Άλεξ Τεξέιρα, Τάισον, Μπερνάντ (60΄ Γουέλινγκτον), Γκλάντκι.