Νίκη της Δόξας επί του Άρη με 2-1 και 3η θέση

Την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα η Δόξα. Η ομάδα του Λούκα Χατζηλούκα κέρδισε εντός έδρας τον Άρη με 2-1 και ανέβηκε και πάλι στην 3η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκάτοικο την ΑΕΚ. Η Δόξα προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Ρεδόνδο και έκανε τα τέρματα της δυο με τον Ασαμόα στο 62ο λεπτό. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Άρη ήταν να μειώσει στο σκορ στο 79ο λεπτό με τον Πάγκαλο. Με την νέα ήττα η ομάδα της Λεμεσού έμεινε στην πρότελευταία θέση με 3 βαθμούς.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα.

79' 2-1 Μειώνει ο Άρης με τον Πάγκαλο.

62' 2-0 για την Δοξά, με πλασέ του Ασαμόα.

48' Σουτ του Ιονίτσα πάνω από την εστία.

άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

38' Πλασε του Σνατίν πάνω από την εστία του Νουρεντινόφσκι.

17' 1-0 για τη Δόξα με σκόρερ τον Ρεδόνδο.

6' Κεφαλιά του Ράντου πάνω από την εστία της Δόξας.

3' Η Δόξα πετυχαίνει γκολ με τον Σαντίν αλλά ακυρώνεται ως οφ-σαιντ.

Έναρξη στο παιχνίδι

Δόξα: Γκρεμσλ, Σισοκό (64' Γκόμες), Μπα (83' Λεάντρο), Μουχτάρης, Ρεδόνδο, Λουίς Κάρλος (90' Κένιτι), Ασαμόα, Ζατλ, Ιωάννου, Ενινφούλ, Σαντίκ

Άρης: Νουρεντινόσκι, Μουλόπουλος, Χριστοφόρου (67' Αλέξε), Μεντζεντοβιτς, Φράγκος (56' Πάγκαλος), Νικολίτα, Ντρομπάροβ, Ντε Πάουλα, Νγκολοκ, Γιούσεφ ( 67' Κυριάκου), Ράντου

Διαιτητής: Βασίλης Δημητρίου

Βοηθοί: Μιχάλης Σωτηρίου και Μιχάλη Μαρίνου.