«Ευελπιστούμε σε καλύτερα αποτελέσματα» (βιντεο)

Προβληματισμένος για την ήττα από τη Νέα Σαλαμίνα παρουσιάστηκε ο τεχνικός του Απόλλωνα Πέδρο Εμάνουελ στη συνέντευξη Τύπου.

«Συγχαρητήρια στη Νέα Σαλαμίνα για τη νίκη. Ξέραμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε ένα δύσκολο αντίπαλο σε μια δύσκολη έδρα. Κάναμε 2-3 καλές ευκαιρίες στην αρχή, όμως δεν τα καταφέραμε να σκοράρουμε. Γενικά στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Δεχθήκαμε ένα γκολ όμως με πέναλτι για το οποίο δεν θα συζητήσω αν ήταν ή όχι. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε κάποιες ευκαιρίες, όμως δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ. Κάναμε κάποιες ευκαιρίες, όμως δεν πετύχαμε ένα γκολ. Μας έκαναν 3-4 ευκαιρίες και πήραν τη νίκη. Πήραμε κάποια αναγκαία ρίσκα στο παιχνίδι, όμως δεν τα καταφέραμε. Θα συνεχίσουμε τη δουλειά μας και ευελπιστούμε σε καλύτερα αποτελέσματα».