«Είμαστε όμως ευχαριστημένοι από τη νίκη» (βιντεο)

Ευχαριστημένος για τη νίκη επί του Απόλλωνα ήταν ο τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας Γιαν Ντε Γιόνγκε, όπως τόνισε μετά το τέλος του αγώνα.

«Θα συμφωνήσω με το συνάδελφο για τα πρώτα 30 λεπτά του αγώνα. Ψάχναμε να βρούμε τα πατήματά μας. Μετά γίναμε πιο δυναμικοί, κερδίζαμε μονομαχίες και όσο περνούσε ο χρόνος τα πράγματα ήταν υπέρ μας. Στα τέλη του ημιχρόνου, το παιχνίδι γύρισε, πετύχαμε ένα γκολ και βρήκαμε και άλλες ευκαιρίες Στο δεύτερο ημίχρονο περιμέναμε να μας πιέσει ο Απόλλωνας. Βρήκαμε κενούς χώρους. Βέβαια, η ομάδα χρίζει βελτίωσης σε κάποιους τομείς όπως η κατοχή. Μετά το 2-0 ο Απόλλωνας πίεσε και άξιζε ένα γκολ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το πνεύμα διάθεσης. Υπάρχουν πράγματα να αλλάξουμε. Είμαστε όμως ευχαριστημένοι από τη νίκη. Πρέπει να παλεύουμε όλα τα παιχνίδια Δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια για μας»