Έσπασε το αήττητο της Ρεάλ μετά από 40 αγώνες! (βίντεο)

Με ανατροπή στα τελευταία λεπτά, η Σεβίλη νίκησε 2-1 τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», σταματώντας το αήττητο σερί των 40 αγώνων της «βασίλισσας».

Η ομάδα της Ανδαλουσίας «χτύπησε» στο 92ο λεπτό παίρνοντας εκδίκηση για τον αποκλεισμό στο Κύπελλο και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Από το σημείο του πέναλτι στο 67ο λεπτό ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, με τον Σέρχιο Ράμος να κάνει... δώρο (αυτογκόλ με κεφαλιά) την ισοφάριση στους γηπεδούχους στο 85΄. Στο 92΄ ο Γιόβετις έγινε ο «ήρωας» της Σεβίλης, αφού με το 2-1 ανέβασε την ομάδα του στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 39 βαθμούς, 1 λιγότερο από τη Ρεάλ (έχει όμως έναν αγώνα λιγότερο η «βασίλισσα») και 1 βαθμό περισσότερο από την Μπαρτσελόνα.