«Ερυθρόλευκη» επιστροφή στις νίκες μετά από 96 μέρες

Καλύτερη σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε την Δόξα με 1-0 και πανηγύρισε νίκη μετά από 9 αγωνιστικές. Το συγκρότημα του Νίκου Παναγιώτου μπήκε επιθετικά στον αγώνα και μετά από 2-3 χαμένες ευκαιρίες, άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με σκόρερ τον Ενρίκε. Στην επανάληψη η Δόξα μπορεί να ξεκίνησε καλύτερα αλλά με την πάροδο του χρόνου η Νέα Σαλαμίνα διαχειρίστηκε σωστά το υπέρ της αποτέλεσμα και πανηγύρισε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.Με

αυτή τη νίκη οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν τους 17 βαθμούς και ξέφυγαν έξι βαθμούς από την Δόξα και την επικίνδυνη ζώνη. Να σημειώσουμε ότι αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Νέας Σαλαμίνας με το Νίκο Παναγιώτου στον πάγκο της ομάδας.

Νέα Σαλαμίνα: Στράους, Γκράιμς (37' Κυριάκου), Τσιγκουίνι, Μοντέιρο, Αουρέλιο, Μιντίκκης, Λαμπρόπουλος (52' Λεάντρο), Λεόν, Βιλέλα (67' Πεδρίτο), Εζέ, ΕνρίκεΔόξα: Χατζηφραγκίσκου, Φεράν, Λεονάρντο, Μάρκες (75' Νοβόα), Αντόνιο, Καλντερόν, Ραούλ Γκονζάλες, Αρέστη, Φερνάντες, Λόπο (65' Ράμος), Βασκονσέλος