ΕΛΛΑΔΑ Αναβλήθηκε λόγω… βούρκου

Η ακαταλληλότητα του αγωνιστικού χώρου ανέβαλε τον αγώνα Πανθρακικός - ΟλυμπιακόςΑναβλήθηκε, λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου, η αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Ολυμπιακό, που ήταν προγραμματισμένη να διεξαχθεί χθες, στις 19:30, στο γήπεδο της Κομοτηνής. Ο διαιτητής Δελφάκης επιθεώρησε τρεις φορές τον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους βοηθούς του και ύστερα από ενδελεχή εξέταση απεφάνθη ότι είναι εντελώς ακατάλληλος για τη διεξαγωγή της συνάντησης, καθώς η συνεχής βροχόπτωση που πλήττει την

περιοχή από την Παρασκευή, τον είχε μετατρέψει σε «βούρκο». Το ματς δεν θα γίνει τελικά ούτε σήμερα, όπως ανακοίνωσε η Σούπερ Λίγκα.Ο Εργοτέλης άντεξε στην πίεση και έφθασε στη σπουδαία νίκη μέσα στην έδρα της Βέροιας με 1-0, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε για την κρητική ομάδα στο 14ο λεπτό ο Κάσπαρς Γκοργκς.Άλμα ΑστέραΟ Αστέρας Τρίπολης υποχρέωσε τον Ατρόμητο στην πρώτη ήττα από την ημέρα που στον πάγκο της ομάδας των δυτικών προαστίων βρίσκεται ο Νίκος Νιόπλιας, καθώς με το 13ο γκολ του Μπαράλες στη φετινή Σούπερ Λίγκα, στο 45ο λεπτό, επικράτησε 1-0 στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής και ταυτόχρονα διατήρησε αήττητη την έδρα του στο φετινό πρωτάθλημα.