«Εκεί που στράβωσε το ματς, βγάλαμε χαρακτήρα»

Σε ραδιοφωνικές δηλώσεις ο εκπρόσωπος τύπου της ΑΕΚ Κυριάκος Δημητρίου αναφέρθηκε στη χθεσινή νίκη της ομάδας του.

Οι τοποθετήσεις του στον Super Sport FM:

Για τη νίκη επί του Ολυμπιακού: «Ήταν μια νίκη με καρδιοχτύπια. Ήταν ένα παιχνίδι που το είχαμε φέρει στα μέτρα μας με το 2-0 στο ημίχρονο και χωρίς να απειληθούμε.

Κι έρχεται ένα κακό δεκάλεπτο που ο αντίπαλος παίρνει τα πάνω του, ισοφαρίζει. Στο τέλος της ημέρας υπήρξε αντίδραση, έβγαλε χαρακτήρα η ομάδα εκεί που στράβωσε το παιχνίδι. Ο Τρισκόφσκι και χθες ήταν τρομερός. Σκόραρε δύο γκολ και είχε συμμετοχή στο γκολ του Λόπες. Στο τέλος της ημέρας κανείς δεν μπορεί να πει ότι δεν ήταν δίκαιη η ομάδα μας. Ήταν ένα παιχνίδι που κρατάμε την εικόνα του ημιχρόνου και την αντίδραση στην ισοφάριση και πετάμε στον κάλαθο το πρώτο 10λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου».

Για την πορεία της ομάδας το τελευταία διάστημα: «Ναι μεν δεν κάναμε καλό ξεκίνημα όμως είχαμε πει ότι έχουμε την ευκαιρία να διορθώσουμε την κατάσταση και το κάναμε. Η πιο μεγάλη μας ικανοποίηση είναι ότι καταφέραμε να συνδυάσουμε το αποτέλεσμα μετά από ματς στην Ευρώπη. Συνεχίζουμε για ν’ ανέβουμε ακόμη περισσότερο».